بارگذاری طرح
چرا به پیکر مطهر حضرت امام حسن (صلوات الله علیه) تیراندازی کردند؟

چرا به پیکر مطهر حضرت امام حسن (صلوات الله علیه) تیراندازی کردند؟

تعداد بازدید : 232 تعداد نظرات : 0

پس از شهادت حضرت امام حسن (صلوات الله علیه)، دشمنان آن حضرت حتی به پیکر مطهر آن حضرت نیز رحم نکردند و ایشان را با تیرهای خود بدرقه کردند. اما چرا؟

 

حضرت امام حسن (صلوات الله علیه) پس از مصایب و سختی‌هایی که دیدند و تحمل نمودند، پس از شهادت حضرت امیرالمومنین علی (صلوات الله علیه) با توجه به شرایط زمان و خفقانی که دنیای اسلام را فراگرفته بود، با معاویه صلح نمودند. مردمی که اعتقادات ضعیف و سطحی نسبت به حضرت امام حسن (صلوات الله علیه) داشتند، این کار را اشتباه می‌دانستند ( یعنی سطح فکر و دلسوزی خود نسبت به دین را بیشتر از امام زمان خویش می‌دانستند ) و با حضرت مخالفت کردند. حضرت امام حسن (صلوات الله علیه) را تنها گذاشتند تا تیرهای کینه و دشمنی بیشتری بر آن حضرت وارد شود. تنها گذاشتن امام هر زمان یعنی اینکه آن امام لیاقت زمامداری دین اسلام را ندارد. یعنی ما خودمان بهتر می‌دانیم چه چیزی برای اسلام بهتر است. درصورتیکه خداوند متعال بهتر از هر شخصی می‌داند که چه شخصی باید زمامدار دینش بر روی زمین باشد.

 

پس از این وقایع، دشمنان اسلام تصمیم گرفتند تا نقشه قتل حضرت امام حسین (صلوات الله علیه) را عملی سازند. اجرای نقشه قتل توسط همسر آن حضرت. تنهایی حضرت امام حسن (صلوات الله علیه) و نامردی مردم آن زمان تا این حد بود که حضرت در خانه خودشان نیز آرامش و امنیت نداشتند. مظلومیت یعنی این.

حضرت امام حسن (صلوات الله علیه) را با سَم در غذا شهید نمودند. حجت دیگرِ خدا بدلیل خواب عمیق مردم شهید شدند و مردمان همچنان در خواب بودند و همچنان نیز در خواب هستیم، خواب غفلتی که مولایمان حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) را غایب نمودیم.

حضرت امام حسین (صلوات الله علیه) به همراه دیگر اعضای خانواده به تشییع پیکر برادر پرداختند. تشییع جانشین خداوند بر روی زمین. اما دشمنان به نیز کفایت نکردند و برای ارضای روحی خود و به تمسخر گرفتن خاندان اهل بیت (صلوات الله علیهم اجمعین)، با تیرهای خود، تابوت حضرت امام حسن (صلوات الله علیه) را نشانه گرفتند و طبق روایات تا 70 چوبه‌ی تیر به تابوت آویزان بود. چه صبری داشتند حضرت امام حسین (صلوات الله علیه). چه صبری داشتند حضرت مهدی (صلوات الله علیه). آجرک الله یا صاحب الزمان (صلوات الله علیه).

این دشمنی بقدری بود که حتی اجازه ندادند فرزند رسول خدا (صلی الله علیه و آله) در کنار در کنار قبر حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) دفن شوند و بنابر وصیت حضرت امام حسن (صلوات الله علیه) مبنی بر این که اگر نذاشتند او را در کنار قبر پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله) دفن کنند، ایشان را در بقیع دفن نمایند. اما دشمنان، فردی را درکنار قبر رسول خدا (صلی الله علیه و آله) دفن کردند که پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله) او را بارها و بارها مورد لعن و نفرین خود و خداوند متعال قرار داده بودند.

 

دشمنی دشمنان تمام نمی‌شود. قسم خورده اند از روز اول تا آخرین روز دشمنی کنند. اما غفلت و خواب محبین و شیعیان تا کی ادامه دارد؟ آیا منتظریم تا آخرین حجت خدا را نیز از میان ببرند؟

 

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
کد امنیتی :